jeż
Nad Bugiem na Facebooku Nad Bugiem na YouTube Nad Bugiem na NK

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

narciarzW dniach od 02 - 08 stycznia br. roku w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej „Jodła” w Dusznikach-Zdroju umiejętności narciarskie doskonalili żołnierze 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. R. Traugutta w Lublinie.

„Jazda na nartach nie jest prosta. Wierzę, że wasze chęci i zaangażowanie pozwolą na osiągnięcie sukcesu” – mówił oficer Wychowania Fizycznego 3 BZ kpt. Krzysztof SZYMAŃSKI rozpoczynając pierwszy dzień szkolenia.

W szkoleniu narciarskim udział brało 25 żołnierzy 3 Brygady Zmechanizowanej z garnizonów Lublin, Chełm i Zamość.

 „Ten sport, to chyba nie dla mnie” – wyznał jeden z uczestników po pierwszym dniu intensywnego szkolenia. Swoje zdanie jednak zmienił już po kolejnym dniu szkoleniowym: „Załapałem bakcyla, jazda idzie mi coraz lepiej. Jeśli tylko będzie taka możliwość, to piszę się na kolejny wyjazd”.

W trakcie intensywnego szkolenia na stoku w Zieleńcu pod wnikliwym okiem instruktorów: kpt. Krzysztofa SZYMAŃSKIEGO, ppor. Piotra MIELNICZUKA  i chor. Mirosława TARNOWSKIEGO wszyscy uczestniczy szkolenia nie tylko doskonali technikę narciarstwa zjazdowego, ale również kształtowali wytrzymałość fizyczną w trakcie atletyki terenowej. W godzinach wieczornych natomiast doskonalili umiejętności pływackie na basenie w Kudowie Zdroju.

Kurs narciarski w OSPG „Jodła” w Dusznikach-Zdroju, pod dowództwem mjr Roberta KASPERCZUKA, jak wynika z relacji organizatorów i uczestników był udany. Śniegu nie brakowało, a intensywność szkolenia była nie lada wyzwaniem i kontynuacją przygody z narciarstwem.{gallery}galeria_szkolenie_narty{/gallery}

Tekst: kpt. Dariusz DRĄCZKOWSKI, Foto:  kpt. Drączkowski, st. chor. sztab. Waldemar DĄBCZAK. Zdjęcia pozostają własnością wyżej wymienionych osób i zostały użyczone za ich zgodą. Kopiowanie lub powielanie zabronione.

Mobilny Logopeda Hrubieszów

Gospodarstwo Agroturystyczne POLANKA

Czy wiesz, że

Bezpieczna nawierzchnia na placach zabaw czy też boiskach sportowych musi spełniać wiele wyśrubowanych norma a ponadto musi być regularnie konserwowana

Twórz portal razem z nami

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł, prześlij do nas, a my umieścimy go na stronie.

Dodaj swoją cegiełkę wiedzy o regionie! Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Zadaj pytanie administratorom:

  • jeżeli znalazłeś błąd na stronie
  • lub chcesz opublikować u nas swój artykuł o regionie
  • a może masz inne pytania lub problemy

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione. © 2009-2010 www.nad-bugiem.com.