jeż
Nad Bugiem na Facebooku Nad Bugiem na YouTube Nad Bugiem na NK

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 14 grudnia 2010 w Kasynie Policyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych Lubelszczyzny.

{gallery}galeria_oplatek_zolnierze_lublin{/gallery}

W spotkaniu udział wzięli żołnierze, funkcjonariusze i pracownicy poszczególnych służb mundurowych Lubelszczyzny: 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów, Policji, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Izby Celnej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Więziennej.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyło zacne grono zaproszonych gości m.in.:
 • Ekscelencja Arcybiskup Józef Życiński,
 • Ekscelencja Arcybiskup Abel,
 • Wojewoda Lubelski Pani Genowefa TOKARSKA,
 • Wicewojewoda Lubelski Henryka STROJNOWSKA,
 • Marszałek Województwa Krzysztof HETMAN,
 • Prezydenci, Starostowie i parlamentarzyści,
 • przedstawiciele instytucji i firm województwa lubelskiego,
 • przedstawiciele Związków Zawodowych,
 • oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji Lubelszczyzny.

Na wstępie Lubelski Komendant Wojewódzki insp. Dariusz Działo  w imieniu wszystkich służb mundurowych powitał wszystkich zgromadzonych gości naszego województwa.

„Niepowtarzalny nastrój przy wigilijnym stole, zapach choinki, dźwięk kolęd, wspaniała rodzinna atmosfera sprawiają, że nastrój Świąt pozostaje w pamięci nie tylko jako spotkanie z bliskimi, ale także napełnia harmonią, dodaje sił, wiary i optymizmu na kolejny rok.” – podkreślił Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Dariusz DZIAŁO

„Życzę aby magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia sprzyjał wierze w dobro i dodawał mocy w zmaganiu się z codzienną rzeczywistością, a nadchodzący 2011 Rok spełnił nadzieje i zamierzenia oraz przyniósł zdrowie i pomyślność najbliższym.”  – dodał Komendant.

wigilia

Po przemówieniu Komendanta Policji głos zabrała Pani Genowefa TOKARSKA – Wojewoda Lubelski. Pani Wojewoda powitała wszystkich gości
i podkreśliła, że był to wyjątkowo trudny i pracowity rok dla wszystkich służb mundurowych.  

Przypomniała pracę na rozlewisku w rejonie rzeki Bug oraz determinację służb mundurowych w niesieniu pomocy podczas tegorocznej powodzi na Lubelszczyźnie,  a także przekazała serdeczne życzenia z okazji Świąt.

Następnie głos zabrali: Pan Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego, który złożył serdeczne gratulacje za rzetelną służbę, którą mieszkańcy województwa lubelskiego dostrzegają i doceniają.

Podziękował również za codzienną pracę, poświęcenie i oddanie sprawom bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz Pani Henryka STROJNOWSKA – Wicewojewoda Lubelski, która również podziękowała za dotychczasową współpracę i działalność służb mundurowych życząc zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Kolejnym elementem spotkania było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które jest symbolem ciepła, spokoju i radości. Płomyk zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem jest przywożony do Wiednia i tam przekazywany delegacjom poszczególnych narodowych organizacji skautowych. Później skauci we własnych krajach roznoszą Światełko po domach, szkołach, urzędach itp.

bsp

Betlejemskie Światełko Pokoju od Harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Lubelska w imieniu służb mundurowych Lubelszczyzny, przyjął inspektor Dariusz Działo.

Następnie głos zabrał jego Ekscelencja ksiądz Arcybiskup Józef ŻYCIŃSKI - Metropolita Lubelski. Arcybiskup przekazał słowa głębokiej wdzięczności szczególnie za te wszystkie sytuacje w których na co dzień funkcjonariusze w trakcie wykonywania obowiązków nie słyszą słowa dziękuję.

Wyraził głęboko solidarność i zrozumienie za ciężką i często niedocenianą służbę, a także w imieniu własnym oraz Arcybiskupa Abla złożył życzenia, aby ten opłatek był symbolem jedności, abyśmy potrafili przezwyciężyć wszystkie lęki i nauczyli dostrzegać wszystko to co dobre.

Następnie Ksiądz Arcybiskup pobłogosławił opłatki, po czym rozpoczęło się składanie życzeń.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe służb mundurowych przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Ta piękna tradycja corocznych spotkań opłatkowych służb mundurowych na lubelszczyźnie będzie kultywowana.

Tekst oraz zdjęcia: kpt. Dariusz DRĄCZKOWSKI. Zdjęcia pozostają własnością wyżej wymienionej osoby i zostały użyczone za jej zgodą. Kopiowanie lub powielanie zabronione.

Mobilny Logopeda Hrubieszów

Gospodarstwo Agroturystyczne POLANKA

Czy wiesz, że

Bezpieczna nawierzchnia na placach zabaw czy też boiskach sportowych musi spełniać wiele wyśrubowanych norma a ponadto musi być regularnie konserwowana

Twórz portal razem z nami

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł, prześlij do nas, a my umieścimy go na stronie.

Dodaj swoją cegiełkę wiedzy o regionie! Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Zadaj pytanie administratorom:

 • jeżeli znalazłeś błąd na stronie
 • lub chcesz opublikować u nas swój artykuł o regionie
 • a może masz inne pytania lub problemy

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione. © 2009-2010 www.nad-bugiem.com.