jeż
Nad Bugiem na Facebooku Nad Bugiem na YouTube Nad Bugiem na NK

Służby mundurowe

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

28.04.2011

Mocny początek IX zmiany

Aresztowanie Mullah Bashara i Riah Sudina znajdujących się na liście JPEL (z ang. Joint Prioritized Effects List) najbardziej poszukiwanych rebeliantów
w Afganistanie oraz przechwycenie materiałów do produkcji improwizowanych ładunków wybuchowych to tylko niektóre z sukcesów, jakie odnotowali w pierwszym tygodniu żołnierze IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

poczatek

Zatrzymanie Mullah Bashara przeprowadzili żołnierze  z 1. Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca przy współudziale Narodowej Komórki Wywiadu. Bezpośredniego wsparcia lotniczego udzielili im piloci z Samodzielnej Grupy Powietrzno-Szturmowej.

Czytaj więcej: Mocny początek IX zmiany PKW Afganistan

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

28.04.2011

 Zmiana warty w Giro

Kapitan Paweł Szczyszek, dowódca 1. kompani piechoty zmotoryzowanej zgrupowania bojowego Bravo przejął dowodzenie w polskiej bazie Giro w Afganistanie. 27 kwietnia br. dokonano symbolicznego wciągnięcia flagi IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW).

zmiana-wart

Zdający obowiązki, kpt. Jacek Wróblewski podziękował swoim żołnierzom za zaangażowanie i wysiłek podczas ostatniego pól roku spędzonego w Afganistanie. Również ciepłymi słowami i podziękowaniem pożegnał żołnierzy VIII zmiany nowy dowódca bazy.

Przed żołnierzami 1 kompani ZB B odpowiedzialne zadania i trudna letnia zmiana.

- Naszym głównym zadaniem jest prowadzenie działalności patrolowej, szkolenie Afgańskich Sił Bezpieczeństwa, wzmacnianie samorządności i utrzymywanie pozytywnych relacji z Afgańczykami. Celem nadrzędnym jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa w dystrykcie. - podkreślił dowódca 1. kompani piechoty zmotoryzowanej kpt. Paweł Szczyszek.

Czytaj więcej: Zmiana warty w Giro - przejęcie dowodzenia w polskiej bazie Giro w Afganistanie przez IX zmianę PKW

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ghazni, 27.02.2011

Żołnierze służący w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie rozpoczęli akcję zbiórki środków pieniężnych na rzecz chorego dziesięcioletniego chłopca z Polski- Rafała Ciężczaka. Zbiórka trwać będzie od 27 lutego do 6 marca w bazie Ghazni, pod hasłem „Żołnierze nie pytają, żołnierze działają”. Pomóżmy Rafałowi”.

3

Niezwykła i wzruszająca historia Rafała została przedstawiona w styczniowym programie „Sprawa dla reportera” w TVP, którego obejrzenie stało się inspiracją do organizacji zbiórki i akcji pomocy.

Czytaj więcej: Pomoc żołnierzy dla chorego chłopca - Rafała Ciężczaka

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ghazni, 23.02.2011

Jurek Owsiak od 22 lutego przez kolejne dwa dni przybywał wśród żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, aby podziękować za udział w XIX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie zebrano 13540 dolarów i 7 391 złotych a także mniejsze kwoty w innych walutach, co okazało się swoistym rekordem.

IMG_5472

Finał był organizowany we wszystkich bazach, w których służą polscy żołnierzy. Wspólnie z Polakami, w bazach Ghazni, Quarabagh, Warrior, Vulcan, Giro i Bagram w zbiórce wzięli udział także żołnierze amerykańscy i afgańscy oraz zatrudnieni pracownicy. Wszystkim im Jurek Owsiak dziękował mówiąc:

– Wielkie dzięki. Dzięki takim ludziom jak wy, ludziom pozytywnie nakręconym, w Polsce zostanie zakupiony sprzęt medyczny z najwyższej półki. Sprzęt do diagnozowania i leczenia najmłodszych, dzieci z chorobami nerek i układ moczowego.

Czytaj więcej: Wielkie "siema" dla żołnierzy w Afganistanie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

24 lutego br. w 3 batalionie zmechanizowanym w Zamościu zakończyło się szkolenie żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.

Na uroczystej zbiórce w 3 batalionie zmechanizowanym w Zamościu 89 elewów służby przygotowawczej otrzymało świadectwa ukończenia szkolenia w ramach służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.

DSC_0027

Czytaj więcej: Pożegnanie żołnierzy służby przygotowawczej do NSR

Mobilny Logopeda Hrubieszów

Gospodarstwo Agroturystyczne POLANKA

Czy wiesz, że

Bezpieczna nawierzchnia na placach zabaw czy też boiskach sportowych musi spełniać wiele wyśrubowanych norma a ponadto musi być regularnie konserwowana

Twórz portal razem z nami

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł, prześlij do nas, a my umieścimy go na stronie.

Dodaj swoją cegiełkę wiedzy o regionie! Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Zadaj pytanie administratorom:

  • jeżeli znalazłeś błąd na stronie
  • lub chcesz opublikować u nas swój artykuł o regionie
  • a może masz inne pytania lub problemy

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione. © 2009-2010 www.nad-bugiem.com.