Witamy w pasiece Nad Bugiem
Nasz rejon - Nadbużański Obszar Chronionego Krajobrazu - charakteryzuje się przepiękną, czystą przyrodą, której nie kalają dymy i toksyny fabryk oraz zakładów przemysłowych. To rejon typowo rolniczy - lubelszczyzna. Tu, na najbardziej żyżnych ziemiach Polski uprawia się zdrowe, ekologiczne rośliny, z których otrzymujemy najwyższej jakości miód.
Chcesz zamówić świeży miód prosto z ula?
Zadzwoń lub napisz:
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
telefon: (84) 65 32 200
UWAGA! Dzwonić do skutku, gospodarz może być w polu lub właśnie świętuje udane zbiory ;)
Tylko naturalny miód ma niezapomniany unikalny smak i bardzo cenne właściwości lecznicze!
Prawdziwy, naturalny miód po pewnym czasie ulega krystalizacji, czyli przechodzi ze stanu ciekłego (tzw. patoki) w stan stały (tzw. krupiec). Właśnie krystalizacja jest oznaką jego najwyższej jakości.
W naszym rejonie na dużych powierzchniach uprawia się rośliny takie jak m.in. rzepak, fasola, bób, w związku z tym otrzymujemy wspaniałe miody.
OFERUJEMY PAŃSTWU RÓŻNE RODZAJE MIODÓW
-
fasolowy - jakość oraz bezkonkurencyjna wyjątkowość miodu fasolowego polega na jego silnym, upajającym aromacie, który pochodzi od kwiatów fasoli. Miód ten jest mało słodki, w smaku możemy poczuć nutkę kwaskowatości. W postaci płynnej ma barwę słomkową (żółciutki), natomiast po skrystalizowaniu zmienia kolor na biało kremowy. Po wybraniu z ula miód jest płynną, lepką substancją. Miód fasolowy w fazie krystalizacji przybiera smalcowatą konsystencję (tak samo jak miód rzepakowy). Szybko zachodzący proces krystalizowania się miodu fasolowego świadczy o dużej zawartości w nim cukru prostego - glukozy.

-
rzepakowy - w stanie płynnym ma barwę słomkową, po skrystalizowaniu staje się biały lub kremowy. W smaku jest bardzo słodki, natomiast aromat wspaniale przenosi nas na pola kwitnącego rzepaku. Miód ten ma największą zawartość glukozy i aminokwasów - bardzo szybko krystalizuje.
Zastosowanie lecznicze: sprawdza się jako wspaniały lek w chorobach serca (glukoza to doskonała odżywka dla mięśni w tym sercowego), stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, wątroby (jest przez wątrobę łatwo przyswajalny, a tym samym zwiększa jej możliwości detoksykacyjne).

-
spadziowy - w stanie płynnym jest szary, niemalże zielonkawy. Jego smak przybiera nutę lekko żywiczną. Po skrystalizowaniu miodu spadziowego tworzą się grudki.
Zastosowanie lecznicze: właśnie miód spadziowy jest najbardziej zasobny w biopierwiastki, dekstryny oraz białka. Stosuje się go przy leczeniu anemii czy zaburzeń przemiany materii. Leczy z dużym powodzeniem nieżyty górnych dróg oddechowych. Posiada właściwości przeciwrakowe, pomocny przy astmie i kamicy nerkowej.

-
wielokwiat - miód, który pszczółki wytwarzają z różnych kwiatów, np. wiosną miodunki, czereśnie, wiśnie, jabłonie, leśne kwiaty itp. Jest przeważnie łagodny w smaku, jego barwa i smak uzależnione są od rodzaju oblatywanego kwiatu.
Zastosowanie lecznicze: wskazany przy alergiach, katarze siennym, ze względu na silniejsze właściwości inhibinowe, znajduje przede wszystkim zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu grypy i przeziębień, jak również chorób dolnych dróg oddechowych. Ze względu na łagodny smak miód wielokwiatowy polecany jest szczególnie dla dzieciaczków.

-
lipowy - w stanie płynnym przybiera kolor żółty lub zielonkawożółty. Po skrystalizowaniu ma kolor żółtopomarańczowy lub ciemno brunatny. Miód o wyraźnym zapachu lipy. Ostry, specyficzny w smaku z lekkim posmakiem goryczki.
Zastosowanie lecznicze: działa antyseptycznie i uspokajająco, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Stosowany przy przeziębieniach, w stanach niepokoju i bezsenności.

Miód można odebrać osobiście, przy zamawianiu podajemy adres.
Koszt wysyłki ustalany indywidualnie wg cennika poczty polskiej lub wybranej firmy kurierskiej.