jeż
Nad Bugiem na Facebooku Nad Bugiem na YouTube Nad Bugiem na NK

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Witamy w pasiece Nad Bugiem

Nasz rejon - Nadbużański Obszar Chronionego Krajobrazu - charakteryzuje się przepiękną, czystą przyrodą, której nie kalają dymy i toksyny fabryk oraz zakładów przemysłowych. To rejon typowo rolniczy - lubelszczyzna. Tu, na najbardziej żyżnych ziemiach Polski uprawia się zdrowe, ekologiczne rośliny, z których otrzymujemy najwyższej jakości miód.

 

sloik2Chcesz zamówić świeży miód prosto z ula?
Zadzwoń lub napisz:

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


telefon: (84) 65 32 200


UWAGA! Dzwonić do skutku, gospodarz może być w polu lub właśnie świętuje udane zbiory ;)

Tylko naturalny miód ma niezapomniany unikalny smak i  bardzo cenne właściwości lecznicze!

Prawdziwy, naturalny miód po pewnym czasie ulega krystalizacji, czyli przechodzi ze stanu ciekłego (tzw. patoki) w stan stały (tzw. krupiec). Właśnie krystalizacja jest oznaką jego najwyższej jakości.

 

W naszym rejonie na dużych powierzchniach uprawia się rośliny takie jak m.in. rzepak, fasola, bób, w związku z tym otrzymujemy wspaniałe miody.

 

OFERUJEMY PAŃSTWU RÓŻNE RODZAJE MIODÓW

 • fasolowy - jakość oraz bezkonkurencyjna wyjątkowość miodu fasolowego polega na jego silnym, upajającym aromacie, który pochodzi od kwiatów fasoli. Miód ten jest mało słodki, w smaku możemy poczuć nutkę kwaskowatości. W postaci płynnej ma barwę słomkową (żółciutki), natomiast po skrystalizowaniu zmienia kolor na biało kremowy. Po wybraniu z ula miód jest płynną, lepką substancją. Miód fasolowy w fazie krystalizacji przybiera smalcowatą konsystencję (tak samo jak miód rzepakowy). Szybko zachodzący proces krystalizowania się miodu fasolowego świadczy o dużej zawartości w nim cukru prostego - glukozy.

projekt_fasolowy

 

 • rzepakowy - w stanie płynnym ma barwę słomkową, po skrystalizowaniu staje się biały lub kremowy. W smaku jest bardzo słodki, natomiast aromat wspaniale przenosi nas na pola kwitnącego rzepaku. Miód ten ma największą zawartość glukozy i aminokwasów - bardzo szybko krystalizuje.
  Zastosowanie lecznicze: sprawdza się jako wspaniały lek w chorobach serca (glukoza to doskonała odżywka dla mięśni w tym sercowego), stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, wątroby (jest przez wątrobę łatwo przyswajalny, a tym samym zwiększa jej możliwości detoksykacyjne).

projekt_rzepakowy

 

 • spadziowy - w stanie płynnym jest szary, niemalże zielonkawy. Jego smak przybiera nutę lekko żywiczną. Po skrystalizowaniu miodu spadziowego tworzą się grudki.
  Zastosowanie lecznicze: właśnie miód spadziowy jest najbardziej zasobny w biopierwiastki, dekstryny oraz białka. Stosuje się go przy leczeniu anemii czy zaburzeń przemiany materii. Leczy z dużym powodzeniem nieżyty górnych dróg oddechowych. Posiada właściwości przeciwrakowe, pomocny przy astmie i kamicy nerkowej.

projekt_spadziowy

 

 • wielokwiat - miód, który pszczółki wytwarzają z różnych kwiatów, np. wiosną miodunki, czereśnie, wiśnie, jabłonie, leśne kwiaty itp. Jest przeważnie łagodny w smaku, jego barwa i smak uzależnione są od rodzaju oblatywanego kwiatu.
  Zastosowanie lecznicze: wskazany przy alergiach, katarze siennym, ze względu na silniejsze właściwości inhibinowe, znajduje przede wszystkim zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu grypy i przeziębień, jak również chorób dolnych dróg oddechowych. Ze względu na łagodny smak miód wielokwiatowy polecany jest szczególnie dla dzieciaczków.

projekt_wielokwiat


 • lipowy - w stanie płynnym przybiera kolor żółty lub zielonkawożółty. Po skrystalizowaniu ma kolor żółtopomarańczowy lub ciemno brunatny. Miód o wyraźnym zapachu lipy. Ostry, specyficzny w smaku z lekkim posmakiem goryczki.
  Zastosowanie lecznicze: działa antyseptycznie i uspokajająco, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Stosowany przy przeziębieniach, w stanach niepokoju i bezsenności.

projekt_lipowy

 

 

Miód można odebrać osobiście, przy zamawianiu podajemy adres.

Koszt wysyłki ustalany indywidualnie wg cennika poczty polskiej lub wybranej firmy kurierskiej.
Mobilny Logopeda Hrubieszów

Gospodarstwo Agroturystyczne POLANKA

Napisz artykuł

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł,
prześlij do nas, a my
umieścimy go na stronie.

Twórz portal razem z nami

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł, prześlij do nas, a my umieścimy go na stronie.

Dodaj swoją cegiełkę wiedzy o regionie! Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Zadaj pytanie administratorom:

 • jeżeli znalazłeś błąd na stronie
 • lub chcesz opublikować u nas swój artykuł o regionie
 • a może masz inne pytania lub problemy

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione. © 2009-2010 www.nad-bugiem.com.