jeż
Nad Bugiem na Facebooku Nad Bugiem na YouTube Nad Bugiem na NK

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

narciarzW dniach od 02 - 08 stycznia br. roku w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej „Jodła” w Dusznikach-Zdroju umiejętności narciarskie doskonalili żołnierze 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. R. Traugutta w Lublinie.

„Jazda na nartach nie jest prosta. Wierzę, że wasze chęci i zaangażowanie pozwolą na osiągnięcie sukcesu” – mówił oficer Wychowania Fizycznego 3 BZ kpt. Krzysztof SZYMAŃSKI rozpoczynając pierwszy dzień szkolenia.

W szkoleniu narciarskim udział brało 25 żołnierzy 3 Brygady Zmechanizowanej z garnizonów Lublin, Chełm i Zamość.

 „Ten sport, to chyba nie dla mnie” – wyznał jeden z uczestników po pierwszym dniu intensywnego szkolenia. Swoje zdanie jednak zmienił już po kolejnym dniu szkoleniowym: „Załapałem bakcyla, jazda idzie mi coraz lepiej. Jeśli tylko będzie taka możliwość, to piszę się na kolejny wyjazd”.

W trakcie intensywnego szkolenia na stoku w Zieleńcu pod wnikliwym okiem instruktorów: kpt. Krzysztofa SZYMAŃSKIEGO, ppor. Piotra MIELNICZUKA  i chor. Mirosława TARNOWSKIEGO wszyscy uczestniczy szkolenia nie tylko doskonali technikę narciarstwa zjazdowego, ale również kształtowali wytrzymałość fizyczną w trakcie atletyki terenowej. W godzinach wieczornych natomiast doskonalili umiejętności pływackie na basenie w Kudowie Zdroju.

Kurs narciarski w OSPG „Jodła” w Dusznikach-Zdroju, pod dowództwem mjr Roberta KASPERCZUKA, jak wynika z relacji organizatorów i uczestników był udany. Śniegu nie brakowało, a intensywność szkolenia była nie lada wyzwaniem i kontynuacją przygody z narciarstwem.{gallery}galeria_szkolenie_narty{/gallery}

Tekst: kpt. Dariusz DRĄCZKOWSKI, Foto:  kpt. Drączkowski, st. chor. sztab. Waldemar DĄBCZAK. Zdjęcia pozostają własnością wyżej wymienionych osób i zostały użyczone za ich zgodą. Kopiowanie lub powielanie zabronione.

Mobilny Logopeda Hrubieszów

Gospodarstwo Agroturystyczne POLANKA

Napisz artykuł

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł,
prześlij do nas, a my
umieścimy go na stronie.

Twórz portal razem z nami

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł, prześlij do nas, a my umieścimy go na stronie.

Dodaj swoją cegiełkę wiedzy o regionie! Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Zadaj pytanie administratorom:

  • jeżeli znalazłeś błąd na stronie
  • lub chcesz opublikować u nas swój artykuł o regionie
  • a może masz inne pytania lub problemy

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione. © 2009-2010 www.nad-bugiem.com.