jeż
Nad Bugiem na Facebooku Nad Bugiem na YouTube Nad Bugiem na NK

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czy wiesz, że co roku na początku lipca odbywa się w Sitnie koło Zamościa wystawa zwierząt, maszyn rolniczych, roślin ogrodowych oraz ptaków?

Targi te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rolników. Duża liczba maszyn, ciągników oraz zwierząt przyciąga licznie zwiedzających. Wystawa w Sitnie to zdarzenie, które na stałe wpisało się w krajowy kalendarz imprez rolniczych...


Organizatorzy wystawy przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, związkami hodowców, SHiUZ i innymi instytucjami wspierającymi to przedsięwzięcie pokazują zwierzęta z całego województwa lubelskiego. Podczas targów odbywają się prezentacje bydła mlecznego i mięsnego, koni, trzody chlewnej, owiec i kóz, zwierząt futerkowych i ptactwa.

 

 

 

Najpiękniejsze i najdorodniejsze zwierzęta otrzymują tytuł czempionów, a hodowcy są uhonorowywani dyplomami, pucharami i nagrodami.

 

sitno_2008

Fot. przedstawia zdjęcie z wystawy,która odbyła się 6 lipca 2008 roku. Więcej zdjęć mogą Państwo obejrzeć w naszej galerii.

 

Do Sitna przyjeżdzają firmy z całej Polski, aby przedstawić rolnikom najnowsze oferty produkowanych maszyn i urządzeń oraz środków do produkcji rolnej i hodowli.

Wszyscy zainteresowani pszczelarstwem koniecznie powinni odwiedzić wystawę. Co roku odbywa się tam kiermasz produktów i sprzętu pszczelarskiego. Można podziwiać pasiekę, zakupić najlepsze matki pszczele i inne rzeczy związane z pszczelarstwem. Również amatorzy roślin ozdobnych i owocowych znajdą coś dla siebie na kiermaszu ogrodniczym.

 

miodek

Fot. przedstawia zdjęcie z wystawy,która odbyła się 6 lipca 2008 roku. Więcej zdjęć mogą Państwo obejrzeć w naszej galerii.

 


Każdego roku tradycyjnie odbywają się konkursy, popularne już wśród odwiedzających: Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, AGROLIGA, Olimpiada Wiedzy o Rolnictwie, konkurs oprowadzania cieliczek przez młodych hodowców. Niewątpliwą atrakcją tej imprezy jest pokaz koni, szczególnie czempionat klaczy rasy małopolskiej.

 

Wystawa rozrasta się z roku na rok, możemy podziwiać produkty i zwierzęta coraz większej ilości wystawców.

 

ludzie

Fot. przedstawia zdjęcie z wystawy,która odbyła się 6 lipca 2008 roku. Więcej zdjęć mogą Państwo obejrzeć w naszej galerii.

 

Zamieszczamy mapkę aby ułatwić Państwu dojazd na wystawę! Zapraszamy do Sitna!

 

Mobilny Logopeda Hrubieszów

Gospodarstwo Agroturystyczne POLANKA

Napisz artykuł

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł,
prześlij do nas, a my
umieścimy go na stronie.

Twórz portal razem z nami

I Ty możesz współtworzyć ten portal! Przygotuj artykuł, prześlij do nas, a my umieścimy go na stronie.

Dodaj swoją cegiełkę wiedzy o regionie! Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Zadaj pytanie administratorom:

  • jeżeli znalazłeś błąd na stronie
  • lub chcesz opublikować u nas swój artykuł o regionie
  • a może masz inne pytania lub problemy

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione. © 2009-2010 www.nad-bugiem.com.